13th international open tournament, Geraardsbergen
11th international open tournament, Geraardsbergen
5th international open tournament, Leuven
10th international open tournament, Geraardsbergen
16th Geraardsbergen open, Geraardsbergen
Easter tournament, Brussels
Le Cygne blitz tournament, Brussels
Colle vs. Znosko-Borovsky, Brussels/Ghent
Belgium vs. The Netherlands, Brussels
Major international, Liège
International triangular tournament
International three cities tournament
Match O’Kelly de Galway vs. Gromer, Brussels
Antwerp vs. Latvia, Antwerp
Ostend SK vs. North of France, Ostend
GJÉB international championship, Brussels
Match Dunkelblum vs. Koblencs, Antwerp
L’Échiquier International tournament, Brussels
South Brabant vs. North Brabant, Antwerp
3rd workers’ Olympics, Antwerp
Antwerp SK vs. Latvia, Antwerp
6th ECI tournament, Eeklo
Amsterdam vs. Brussels, Brussels
Lost Boys tournament, Antwerp
13th European club championship, preliminary 2, Eupen
15th European club championship, preliminary 4, Eupen
3rd match Belgium vs. The Netherlands, Brussels
11th international junior tournament, Schilde
International team tournament, Charleroi
23rd international open tournament, Ghent
22nd international open tournament, Ghent
16th ECI tournament, Bruges
4th ECI tournament, Eeklo
11th NATO championship, Leopoldsburg
7th Lost Boys tournament, Antwerp
6th Lost Boys tournament, Antwerp
SC Jean Jaurès international tournament, Ghent
10th ECI tournament, Eeklo
Glorney & Faber cups, Bruges
2nd KGSRL norm tournament, Ghent
Lost Boys tournament, Antwerp
4th Interpolis interland, Mortsel
CÉ Colle vs. Željezničar Sarajevo, Brussels
Wuppertal youth tour
10th international junior tournament, Schilde
Triangular tournament, Ghent
Low countries cup, Ghent/Rotterdam
Belgium vs. France, Brussels
Belgium vs. West Germany, Ghent
Belgium vs. Czechoslovakia, Ostend
Belgium vs. France, Brussels
Four nations tournament, Mortsel
3rd international junior tournament, Schilde
ASLK master tournament, Leuven
24th ECI tournament, Bruges
20th international open tournament, Ghent
Belgacom international championship, Watermaal-Bosvoorde
10th European club championship, preliminary group 1, Eupen 1994
14th international junior tournament, Schilde
4th IBCA world championship, Bruges
Volmac tournament, Antwerp
6th Steinweg tournament, Antwerp
2nd world university championship, Antwerp
S.W.I.F.T. rapid tournament, Brussels
18th ECI tournament, Eeklo
5th Steinweg tournament, Antwerp
15th candidates’ tournament, quarter final, Brussels
Antwerp vs. North Brabant, Antwerp
4th Steinweg tournament, Antwerp
Iclicki masters tournament, Brussels
7th European club championship, round 1, Brussels
14th candidates’ tournament, quarter final, Antwerp
S.W.I.F.T. world cup tournament, Brussels
OHRA tournament, Brussels
Vivy master tournament, Vivy
Germany vs. Belgium, Eupen
13th ECI tournament, Eeklo
S.W.I.F.T. world blitz championship, Brussels
2nd S.W.I.F.T. tournament, Brussels
OHRA tournament, Brussels
5th European club championship, semifinal, Brussels
5th European club championship, quarterfinal, Belgrade
S.W.I.F.T. tournament, Brussels
OHRA tournament, Brussels
International tournament, Brussels
Match Brussels vs. Algiers, Brussels
2nd Mat international open tournament, Brussels
8th ECI tournament, Eeklo
Mat open tournament, Brussels
12th international junior tournament, Schilde
1ste EEC tournament, Ostend
2nd ECI tournament, Eeklo
9th international junior tournament, Schilde
8th international junior tournament, Schilde
6th international junior tournament, Schilde
France vs. Belgium, Antwerp/Brussels
Match Antwerp vs. Rotterdam, Antwerp
5th international junior tournament, Schilde
4th international junior tournament, Schilde
Match Berlin vs. Brussels, Brussels
Belgium vs. Luxembourg, Liege
2nd international junior tournament, Schilde
Eurocup, Ypres
1st international junior tournament, Schilde
6th international tournament, Ostend
Match Belgium vs. France, Brussels
International three cities tournament
International mass tournament, Ostend
Belgium vs. Netherlands, Brussels
2nd international tournament, Ostend
International tournament, Ostend
International Easter tournament, Brussels
Het Schaakleven tournament, Antwerp
Schaakstudiekring tournament, Antwerp
De Schelde tournament, Antwerp
Schaakstudiekring tournament, Antwerp
Liège Quadrangular, Liège
Tournament of the International Exhibition, Liège
Match Antwerp SK vs. N Rotterdam SV, Antwerp
International tournament, Antwerp
International tournament of the FBÉ, Spa
Ghent SK jubilee tournament, Ghent
International amateur tournament, Westende